RANKŲ DARBO LĖLIŲ KURSAI

Puela                                    RANKŲ DARBO LĖLIŲ  KURSAI

Vasario 6, 13 ir 20 dienomis (sekmadieniais) nuo 11.00 – 13.00 val. organizuosime RANKŲ DARBO LĖLIŲ  KURSUS. Į šiuos kursus kviečiami visi – nereikia turėti meninių gebėjimų ar mokėti siūti. Išsiblaškę ir užsisvajoję ypač laukiami.Kursus ves neseniai išleistos knygos  „Rankų darbo lėlės“ autorė Milda.
 
Mildos lėlių puslapis:
www.culture.lt/milda

 
Lektorės Mildos prisistatymas:
 
Esu Milda. Muzikos akademijoje, šalia gluosnių ant upės kranto, studijuoju teatrologiją, o po paskaitų vaikštau palei upę, namus, žiūrinėju pro langus, renku kaštonus ir visokia tokia veikla užsiiminėju, kol prisipildo vidus kažkokio spurdėjimo. Štai tada ir gaminu lėles (po gerų sapnų, sutiktų žmonių ar išgirstos natos jos geriausiai ateina). Lėles daryti mokiausi pati – be galo ilgas procesas, nes viską atrandi po mažą žingsnelį. Taip lėtai eidamas, žinoma, turi laiko pasidžiaugti rudeniu, žiema ir pavasariu, tačiau daug lengviau mano mokiniams, kurie iš karto gauna visą abėcėlę. Tada jau nuo jų priklauso, kiek visko į lėlę sudeda. O technikų yra krūva – tekstilė, polimeras, porcelianas, gipsas(pastaruoju ir mokinu). Iš esmės visų rezultatas labai panašus. Skiriasi tik tas, kad pavyzdžiui iš tekstilės (siūlo, lino ir nailoninės kojakelnės) sunkiau ir ilgiau trunka lėlę pagaminti, o kai mokaisi smagiausia, kai rezultatas čia ir dabar.
 
Darbo ciklas – trys pamokos. Lėlės kūrėjas galės pats sugalvoti, kokios temos lėlę norėtų pasigaminti, pavyzdžiui – „Vakar mačiau keistą žmogų, jo neįsidėmėjau, bet liko tik atsiminimas juodos skrybėlės ir mažo lagaminėlio“ arba paprastesnę – angelą, raudonkepuraitę ir pan.
 
Pirmos pamokos tikslas – apgalvoti, išrutulioti idėją, pasigaminti lėlės kūnelį.
Antros pamokos tikslas – aprengti lėlę. Vartysime paveikslų ir kostiumų knygas, nuotraukas ir ofortus, rinksimės labiausiai tinkančias medžiagėles, kirpsime, klijuosime, siuvinėsime.
Trečioje pamokoje – piešime veidą, lipdysime aksesuarus (lagaminėlį, skrybėlę, šunį, laikrodį, sūpynes, skeptrus, laukinius žąsiukus…). Ši pamoka naudinga dar ir tuo, kad dar kartą pamatytum savo lėlę ir nutartum, ko jai trūksta, o gal ko per daug.

 

Naudosime šias medžiagas: gipsą, vielą, lipalą, dažus, įvairias medžiagėles. Jei turite kokių mielų senelių skarų, staltiesėlių, nosinaičių ar šiaip Jums patinkančių medžiagėlių, atsineškite – bus mielesnė lėlė.
 
Lauksime Jūsų laiškų. Susidomėjusius prašome registruotis laišku, telefonu ar žodžiuJ. Į kursus galite pasikviesti draugę/ą. Kursų vietų skaičius ribotas.